Ööpidu

Loomise kuupäev 02.05.2024

Aprillikuu viimasel päeval toimus Pürksi kultuurimajas õpilasesinduse poolt korraldatud Ööpidu.

Üritusele olid kõik oodatud- nii gümnasistid kui ka nende kutsutud sõbrad. Õhtujuhtideks olid šarmikad poisid Kaspar Sume ja Damir Reilent, kes tegid kindlaks, et publikul igav ei hakkaks.

Ametlik osa algas Mjölkersonide ehk õppeaasta jooksul kogunenud piltide ja klippide vaatamisega. Õpilased said jagada oma lollusi ning õpetajad nägid, millega nende tublid õpilased tegelikult vabal ajal hakkama saavad. Peale seda tuli kord Mattiase kätte, kes autasustas oma uurimustöö raames saalijalgpallis osalenud klasse. Peale Mattiast sai sõna kehalise kasvatuse õpetaja Kaili, kes autasustas meie gümnaasiumi tublisid võrkpallureid, kes tõid koju uhke teise koha Paides.

Ning siis hakkaski kõige tähtsam ja kauem oodatud osa Ööpeo juures- “Aasta tegijate” autasustamine. Autasustatud said järgmised:

õpilased:

Aasta Stiiliikoon- Heleri Popov

Aasta Sportlane- Raian Hanni

Aasta Särasilm- Kärt-Gertrud Rannamets

Aasta Muusik- Nils Erik Eisen

Aasta Kirjanik- Kärt Hõbe

Aasta Kunstnik- Pille-Riin Kikas

Aasta Üllataja- Kretly Vaik

Aasta Naljatilk- Kaspar Sume

Aasta Tegija- Marie Suur

õpetajad:

Aasta Särasilm- Maarja Aaloe

Aasta Osavõtlikum- Tiit Kessel

Aasta Naljatilk- Devin Patrick Black

Aasta Sõnasepp: Kaie Karpa

Aasta Stiiliikoon: Karet Schönberg

Aasta Tegija: Tiia Kessel

Peale autasustamist sai lava endale õukond, kellel oli huvitavaid uudiseid varuks. Nimelt, oli Kuningas Tarkus Andrelius I tüdinenud oma praegusest abikaasast Eloise Seraphine van Lottast ning salapärastel põhjustel soovis ta lahutust. Niisiis toimuski lahutus, mida viis läbi õukonna preester. Lahutusega pidi kuninglik paar oma troonist lahti ütlema, kuid lahutuse käigus avastati, et pole troonipärijaid. Lahutus võttis kiirelt pöörde ning preester avaldas, et ta on tegelikult Tarkus Andreliuse poeg eelmisest abielust. Ja nii saidki uuteks valitsejateks endine preester Priivits von Andrelius II ja tema abikaasa Christina Andrelius. Kuid õukond ei olnud ainuke, kes endale uued valitsejad sai. Nimelt kooli ajalehe Carte Blanche praegused peatoimetajad Marie ja Pille-Riin on vaikselt vananemas. Ning vananemise tõttu on neil ideid vähemaks jäänud ja ajalehte kirjavigu juurde tulnud. Et ajaleht püsiks ikka kõigile asjakohane ja loetav, otsustasid Marie ja Pille-Riin oma peatoimetaja kohad loovutada Käthy Korobovile ja Helin-Mari Maripuule.

Ürituse ametliku osa lõpetasid peagi lahkuvad abituriendid. Hüvastijätuks laulsid nad üheskoos Metsavendade laulu.

Peale ametlikku osa suundusid kõik Teatrigaraaži, kus mängis Noarootsi Gümnaasiumi koolibänd “Leina Viis Faasi”. Kell 23 hakkas öövõrkpall, kus mängisid üksteise vastu kolm erinevat tiimi- vilistlased, kohalikud ja kooli enda tiim. Turniiri võitsid praegused õpilased ning tubli teise koha said kohalikud. Peale võrkpalli sai oma õhtut nautida mõisa pargis, kus õpilased põletasid omi vanu töid ja grillisid vahukomme.

Tekst: Andra Kivissaar

Fotod: Nora Reinu