Kuningriik ja Õpilasesindus

Kuningriik

Turbekiri

Turbekiri on antud Noarootsi Gümnaasiumile kaitsmaks neid vabariiklaste viha eest Noarootsi Kuningkonna väljakuulutamisel. Kõik see toimub Eesti Rojalistliku Partei egiidi all ja Riigikogu kuningriiklaste heakskiidul. Noarootsi Gümnaasiumile on antud privileegium teel Eesti Kuningriigi poole gümnaasiumi lähemas ja kaugemas ümbruses Noarootsi Kuningkond luua, enda poolt valitud kohalik kuningas troonile panna ja ka kuninglikke relvajõudusid asutada.

28.01.1993 olid õpilaste poolt palutud Pürksi Eesti Rojalistliku Partei esindajad (Kalle Kulbok, Priit Aimla, Rein Kikerpill). Külaskäigust toob Mall Kahar esile toreda loo sellest, kuidas kuningriiklasi kuningriigi piiril (Kudani piirivalveputka) vastu võeti. Nimelt ootasid seal külalisi sõjaväevormis gümnasistid ja küsisid delegatsioonilt dokumente. Hämmeldunud kuningriiklased dokumendid ka esitasid. Pürksisse jõudes ei jõudnud nad ära imestada, et nõukogudeaegne igand Noarootsis veel alles on. Hiljem on sama nalja paljudele teistele külalistega korratud.

Postscriptum

Ja kui kuskil ja kunagi peaks tulema aeg, kus kohalikul kuningal tekivad raskused, millest oma jõud üle ei luba saada, on temal õigus Eesti Rojalistlikult Parteilt abi ja kaitset otsida. Selle kirjaga seatakse ka sõpruse ja koostöö kontaktid sisse.

Antud 28. jaanuaril 1993. aastal, Tema Majesteedi Rootsi Kuninga Karl XIV Gustafi nimepäeval.

 

Kuningriik

Noarootsi Kuningriik on eraldiseisev ja omavoliline, oma territooriumit ja ühiskonnakihte omav asutus, mille eesmärk on pakkuda huvitavat ja küllusliku elu Noarootsi Gümnaasiumi õpilastele ja selle juhendajatele.
Kuningriiki valitseb kuningas. Ta valitakse ametisse eelmise kuninga poolt ning jääb reeglina troonile kuni abituriendiks saamiseni. Tema kohustus on olla Kuningriigi nägu ning tagada heaolu temale ustavas ühiskonnas.
Õukond on kuninga abiliste salk ning terves Kuningriigis au sees olevad inimesed. Nad on alati ära teeninud õukonnas olemise rohkem kui teised. Seda siis nende erilisuse, aktiivsuse, silmapaistvuse või annete pärast.
Kuningliku õukonna kui Noarootsi Kuningriiki juhtiva üksuse ülesanne on korraldada ja tagada heaolu meie kodanlusele ning hea maine meie territooriumile. Selleks lahendame probleeme, korraldame aastas väga palju huvitavaid ja kõikihõlmavaid üritusi jõuluballi, Royal Tälent Nightide, Ööjalgpalli jne näol. Samas võtame osa koolielu hõlmavatest probleemidest, teeme ettepanekuid ja korraldame arutelusid meie territoriaalsete valduste paremast organiseerimise võimalustest.
Kuninglik õukond on eeskujuks teistele!

Noarootsi kuningriigi õukond 2023/2024

♦️Preester: 

See on Priivits, teie õukonna uus preester. Ta on andestav ja südamlik, kes mitte ainult ei jaga jumalasõna, vaid ka aitab halval gümnasistidel leida õige tee jumala ja valguse poole. 

♦️Kuninganna nõunik:

See on noarootsi kuningriigi nõustaja. Tema aitab kuningannal teha tähtsaid otsuseid ning korraldada õukonna igapäevast eluolu. Annab vahete-vahel kuningannale moenõu ning hoiab kuningapaari rahaasjad korras.

♦️Kuninga nõunik:

Tema on noarootsi kuningriigi nõustaja number 2. Kuna kuningas on tihti hõivatud oluliste asjaajamistega on ka temal tarvis nõustajat kes tema eest môtlemisega tegeleks. Mirell aitab kuningal langetada raskeid otsuseid ja planeerida kuningrigi üritusi.

♦️Sportlane: 

Ta on käinud mitmel maal ja treeninud parimatega. Igal spordialal on ta teeninud välja kas proffi või eksperdi tiitli. Teda sa ühikast ei leia kuna tema istumist ega laisklemist ei kannata. Kui vajate nõu treeningu või dieediga, siis tema on see kelle juurde pöörduda .Ta lemmiktegevus on muidugi Noarootsi eriala võrkpall ja laste peksmine

♦️Narr:

Narri peamiseks ülesandeks on lahutada kuninga ja kuninganna meelt raskete tööülesannete vahel ja pakkuda nii häid, kui ka halbu nalju tervele kuningriigile. Iseasi, kas ta seda hästi teeb või ei.

♦️Turvamehed: 

Targad, kained ja arukad mehed kes on näinud nii mõndagi oma elu ajal. Teeninud aega kuninga lojaalses sõjaväes. Nad on treenitud peaagu igas maalilma võitluskunstis ja on valmis andma oma elu, et päästa kogu õukond.

♦️Kaffeflicka:

Kaffeflicka ülesandeks on teada saada kuningriigi kõige kuumem ja mahlasem gossip ning see kuningapaarile ette kanda. Kui ta parasjagu kuulujutte ei kuula siis tegeleb ta õukonna sotsiaalmeedia haldamisega ning on lihtsalt meeldiv inimene kellega aega veeta ja juttu puhuda.

♦️Kunstnik:

Olen läbinisti kunstnikuhing ning ei karda kunagi käsi värviseks teha. Minu suurimateks abimeesteks on paber ja pintsel, mille abil saan luua meie õukonda silmailu. Vabal ajal leiad mind kätt harjutamas ühikatoast Österby-ni ja seda ikka selleks, et hoida kunstivaldkonnas lippu kõrgel. Olen loov, perspektiivikas ning pliiats minu käes ei värise kunagi.

♦️Õukonna fotograaf:

Fotograaf on alati valmis ka saali kõige kaugemates nurkades, et jäädvustada õukonna kõige paremad ja meeldejäävamad momendid. Tema käsitleb kuningriigi kõige kvaliteetsemat kaamerat ning  vahel lahkusest  tema kaamera ringleb teiste kuningriigi fotograafide käes. Vabast ajast ta laiskleb ja magab, et oma loomingulist pead puhata. 

♦️Kuninglik muusik

,,Rock n Roll”

♦️Kuninganna Eloise

Meie kaunis ja särasilmne valitsejanna kes juhib käsikäes oma abikaasa Tarkus Andreliusega teid meie kalleid pürkslasi hella pilgu ja karmi käega. Pürksis võib teda kohata Matkasellides ninapidi tähtsates toimingutes või oma nõunikuga kuningriigi päevakajalisi küsimusi arutamas.

♦️Kuningas Tarkus Andrelius

Meie taibukas ja nutikas valitseja, kellel tarkuseteri varnast võtta. Tema juhib Noarootsi Kuningriiki oma abikaasa Eloisega vaimuka ning nutika vaatenurgaga. Kui teda just ringi liikumas näha pole siis istub ta ühikates ja vestleb oma rahvaga päevakajalistel teemadel või on nõunik sokutanud teda kunigriigi asjadega tegelema.

Noarootsi Kuningriiki on valitsenud läbi aegade järgmised kuningad:

1. Jorma I Frieberg (Jorma Frieberg 1. lend)

2. Axell I (Ago Viigipuu 3. lend)

3. Heix I ( Heiki Marlen 4. lend)

4. Ingrid I (Indrek Kikas)

5. Koit Leemet I (Koit Kütt 8. lend)

6. Mardus I Ulmus I (Mart Ulm 10. lend)

7. Kuninganna Heleriina I (Heleri Parkala 12. lend)

8. Stensson I Punahabe (Sten Nitov)

9. Eekström I Superbus (Martin Eek 14. lend)

10. Göran Nilsson (Johannes Mengel 15. lend)

11. Päikesepoiss (Jarko Laas, 17. lend)

12. Liisbeth I ( Liisa-Triin Pallase)

13. Eva III Lõvisüda (Eva Kaljurand 18. lend)

14. Kalevsson Tolerantsson (Kalev Pagar 19. lend)

15. Maximus den Leende (Maksim Shilo 21. lend)

16. Marieta Solenblom (Marju Puk 22. lend)

17. Johann Vindkraft Thomasson (Toomas Joa 23. lend)

18. Margareta Eleonora Fjäril ja Silver Dröm Kraftfull (Grete Kärsna 25. lend ja Silver Loorens 26. lend)

19. Kirke Sankta Kyrka ja kuningas Arthur I (Kirke Möllits 26. lend ja Kevin Kelder 27. lend)

20. Alva Amarie Samanta Cecilia Eia Piia Esimene ja Paavst Saalomon Siddharta 17 (Piia Marie Leesme ja Erik Joonas Juhandi 28. lend)

21. Johannes Paulus von Bismarck ja Victoria Amarie Elina Rosalie VII (Johannes Kooviste 28.lend ja Elina Vaher 29. lend)

22. Erik Paulus von Straelborn II ja Euphrosyne Juliette Rosalie von Straelborn (Erik Koltsov 30. lend ja Alice Juliette Uusna 29. lend)

23. Saalomon Liblich (Aleksander Leetmaa 31. lend)

24. Kuninganna Lisbeth von Slipenbach (Liisi Lausen 30. lend)

25. Kuningas Borboros Pikkerus Vernachter ( Pikner Boris Vainu 31. lend)

26. Kuningas Tarkus Andrelius   ja kuninganna Eloise (Andero Tabur ja Vanessa-Lotta Mäsak 32. lend)

 

Õpilasesindus

Noarootsi Gümnaasiumimi õpilasesindus on õpilaste esindusorgan, mille ülesandeks on esindada õpilaste huve, elavndada koolielu, koguda ning jagada õpilastele vajalikku teavet.

Õpilasesindusse kuulub 13 liiget. Õpilasesindus juhindub oma tegevuses esinduse põhikirjast.

ÕE organiseerib klassivälist tegevust ning koostab ja kinnitab ürituste aastaplaani, millesse kuuluvad klasside poolt korraldatavad üritused. Aasta suursündmuseks on kevadel toimuv Ööpidu. Läbi ürituste korraldamise kogevad õpilasesinduses olevad õpilased organisatoorse ning juhtiva töö praktilisi külgi, mis tulevad edaspidises elus kasuks.

Noarootsi Gümnaasium kuulub Eesti Õpilasesinduste Liitu ja kuna NG on riigigümnaasium, siis käib ka tihe koostöö teiste riigigümnaasiumitega. Toimuvad kokkusaamised üle Eesti- luuakse sõprussuhteid ning jagatakse ideid, et koolielu oleks mitmekülgsem ning huvitavam.

Noarootsi Gümnaasiumi Õpilasesindusega saad ühendust võtta, kirjutades ngopilasesindus@gmail.com.

ÕE 2022/2023 koosseis:

12. T klassist: Kärt-Gertrud Rannamets ja Andra Kivissaar

12. K klassist: Marie Suur ja Saskia Laiv

11. K klassist: Kretly Vaik ja Jaan Markus Valk

11. M klassist: Iti-Anett Papli ja Rasmus Tarassov

10. V klassist: Kreete Klee ja Kristjan Sepp

10. T klassist: Laura-Liisa Neuhaus ja Martin Sinisaar

Avaldatud 04.12.2020. Viimati muudetud 28.09.2023.