Kuninglikud pulmad

Loomise kuupäev 14.02.2024

Ülemaailmsel valentinipäeval peeti Noarootsi Kuningriigis kaunid pulmad. Kogu rahvas soovis teada, kes on salapärased pruut ja peiu. Rahvas kogunes mõisasaali, võeti istet ning oodati kauni tseremoonia algust. Esimesena sisenes peigmees Kaspar oma emade käevangus. Siis pidi sisenema pruut Abelia, kuid teda ei tulnud. Saalist lahkusid kuningas ja kuninganna, kes naasid teadaandega, et pulmad ei saa mitte toimuda, sest pruuti pole isegi Noarootsi Kuningriigis. Mis saab? Kas pulmad katkestatakse ning Kaspar lahkub saalist leibu kappi panemata? Ei! Kaunis valges pruudikleidis sisenes ei keegi muu kui Jan ning avaldas Kasparile oma tundeid. Nii panidki hoopis Jan ja Kaspar üksteise sõrme truudust tõotavad sõrmused ja sündinud oli meie kuningriigi verivärske abielupaar.

Abielutseremooniale järgnes vinge pidu kultuurimajas, kuhu olid kõik oodatud tähistama noorpaari õnne. Pakuti kringlit, torti ja morssi, tantsiti ning lõbutseti. Mängiti muidugi ka traditsioonilisi pulmamänge. Õhtujuhtideks olid palavalt armastatud Kaspar Sume ja Damir-Rei Reilent.

Nagu ikka oli kombeks vaadata videoid poissmeeste- ja tüdrukuteõhtust, mille oli filminud ja monteerinud parim Noarootsi Kuningriigi filmiproduktsioon Rüst.

Selle aasta pulmad näitavad, et isegi kui kõik ei lähe nagu alguspäraselt planeeritud, võib sealt sündida hoopis midagi paremat.

Tekst: Pille-Riin Kikas

Fotod: Liisa Kukk

Viimati muudetud 20.02.2024.