Ööpidu

Loomise kuupäev 20.05.2022

20ndal mail oli Pürksis näha liikumas lausa ka öösel tuttavat ja uut rahvast. Nimelt leidis aset traditsiooniline Ööpidu. Õhtut alustati kultuurimaja aulas, kuhu olid kokku tulnud gümnasistid ja nende kutsutud külalised väljastpoolt kooli. Õhtut juhtisid õukonnast appi kutsutud ikoonilised Henry ja Sonn, kes jagasid tunnustusi Aasta Tegijatele. Aasta Tegijaid said NG õpilased ise nomineerida ning lõpliku otsuse tegi õpilasesinduse koosseis, kes ka üritust korraldas. Tunnustati õpetajate ja õpilaste seas silma jäänud särasilimi, muusikuid, aktiviste, stiiliikoone ning veel teisi tegusaid. Tunnustamise vahel käis ka suur loosimine iga pileti ostnud osaleja vahel. Vahepalaks sai nautida ka rahvatantsu. Teisi tantsulõvisid kutsus platsile kooli kaks bändi PÄTEB (endine Kümpa Bänd) ning V.Ä.I.N.O. Sai vaadatud Mjölkersone, kuhu olid kaasõpilased saatnud oma aastaga kogutud humoorikad pildid ja videod. Esitluse ajal mühises aula naerust ning kogu rahvas elas hingega kaasa. Vahetus ka meie kuningriigi pea. Üllatusena pani õukonna kokk mütsi maha ning sai asemele krooni. Uueks kuningriigi juhiks sai Borboros Pikkerus Vernachter.

Aula ees oli ka avatud fotoboks, kus sai enda lemmik inimeste või niisama suvaliste sellidega pilti teha. Peale tunnustamise osa aulas oli järgmine põnev tegevus koolimaja spordisaalis. Nimelt käis hoogne öö võrkpall. Saali rõdul elasid paljud kaasa oma lemmikutele ning mängud olid närve söövad. Peale võrkpalli avanes Ülikooli keldris kohvik ja ajaveetmise ala. Seal oli võimalik mekkida häid küpsetisi ning samal ajal mängida oma sõpradega lauamänge. Palmisaalis oli avatud diskoruum, kus sai läbi tantsu end välja elada. Päris öösel tehti ka olenemata märjast ja külmemast ilmast ka lõkkeke, kus sai end soojendada ja teistega juttu vesta. Noored nautisid öörahu vabadust, kuid komandandid said rahulikult öö läbi magada. Kokkuvõttes oli tore ööpäev, kus sai näidata külalistele, kui mitmekülgsed inimesed siin koolis käivad ja teha toredaid tegevusi koos koolikaaslastega.

Tekst: Marie Suur

Fotod: Kristina Kivi, Viktoria Mitman