Emakeelepäevale pühendatud luulevõistlus

Loomise kuupäev 15.03.2022

Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatud ja emakeelepäevale pühendatud õpilaste luulevõistlusel osales rohkem kui 800 õpilast ligikaudu kolmandikust Eesti koolidest. Oma lemmikluuletused valisid välja ja loevad ette peaminister Kaja Kallas ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna, lisaks antakse välja hulk eripreemiaid.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna valis esitamiseks neli lemmikut: Haapsalu Põhikooli 3. klassi õpilase Saskia Lintsi pealkirjata luuletus, Kallavere Keskkooli 5. klassi õpilase Kristjan Priisalmi luuletus „Arvutiõpetus“, Tartu Hansa Kooli 5. klassi õpilase Emma Teele Oole luuletus „Saladus“ ning Noarootsi gümnaasiumi 11. klassi õpilase Marlen Ööpiku luuletus „Emakeel“.

Kuula luuletusi minister Liina Kersna esituseslink opens on new page.
Kuula luuletusi peaminister Kaja Kallase esituses.link opens on new page

EMAKEEL

Tunnen rõõmu

nii hinges kui meeles,

et saan mõelda ja rääkida

selles maailma kaunimas keeles.

Las päike jääb ikka päikeseks,

mitte „taevas on säramas sun“.

Kui on lõbus, siis olgu lõbus,

ei pea alati olema fun.

Sätin sirgeks kõik eesmärgid, sihid,

et mitte eksida teelt.

Pean kalliks kodu ja vanemaid,

pühaks, armsaks ma emakeelt.

Marlen Ööpik,

Noarootsi Gümnaasium,