11ndike väljasõit Vargamäele

Loomise kuupäev 02.06.2022

1.–2. juunil käisid üheteistkümnendate klasside õpilased reisil Vargamäel, et külastada Tammsaare lapsepõlvekodu. Teele asuti kolmapäeva pärastlõunal. Õhtu ja öö veedeti RMK-le kuuluvas Simisalu loodusmajas, mis asub 2 km kaugusel Tammsaare sünnitalust. Selle territooriumil asuvast vaatetornist sai nautida imelist vaadet ümbritsevatele metsadele. Õhtul grilliti liha ja veedeti koos aega. Tuju ei suutnud rikkuda sääsedki.

Järgmise päeva hommikul maiustati pannkookidega ja pakiti asjad kokku. Oli aeg suunduda A. H. Tammsaare muuseumi, et värskendada teadmisi kirjaniku elust. Elamusele aitas kaasa kohustusliku kirjanduse raames loetud "Tõde ja õiguse" esimene raamat. Ekskursioon Tammsaare kodutalus jääb õpilastele kindlasti kauaks meelde, sest tuuline ja märg ilm pani meid väliekskursioonil ja maastikumänguvormis parajalt proovile. Omaette seiklus oli ka bussi ootamatu “saba andmine“ ja kahe ja poole tunnine asendusbussi ootamine. Ometi ei virisenud keegi.

Viimati muudetud 07.06.2022.