Rojal Tälent Nait

Loomise kuupäev 19.11.2020

19.novembri õhtul toimus Pürksi Kultuurimajas Rojal Tälent Nait. Üritusel oli esindatud Pürksi talentide koorekiht. Eesotsas kuninganna ja noorkirjanik Kilgiga, eelmainitud isikud viisid meid aastase 1833 esitades katkendi surematu Puškini luuletusest “Sügis”.

Järgmine esineja viis meid Eesti estraadi kõrgaega esitades laulu “Sa olid see õige”, mis on loomulikult Jaak Joalalt.

Kolmandaks oli Laurits, kes esitas akordionil Raimond Valgre loomingut.

Siis oli lõpuks aeg meie koolibändiks nimega “Väino”. Väino esitas kolm lugu, mida tunnevad kõik juba lapsepõlvest: “Maiu on piimaauto”, “Sinine vagun” ja “Buratino laul”.

Eelviimaseks üllatusesinejaks oli Õpilasesindus, kes tegid Pürksi versiooni laulust “Siis kui meri oleks õlu” ehk “Siis kui meil ei oleks Pürksit”.

Õhtu lõpuks vajasid kõik veidi jumalasõna. Sellega tulid appi Karina ja Henry. Henry luges kõigile piiblit ning Karina ennustas õigekirjapiibli ehk ÕSi abil tulevikku nii Gümnaasiumile, kui kuningriigile.

Kohtunikesks olid Ülle Schönberg, Tiit Kessel ja Linda Malmet.

Auhinnad jagunesid järgmiselt:

1. koht: ÕE

2. koht Henry ja Karina

3. koht Laurits

Rahvalemmiku tiitli pälvis muidugi “Väino”.

Meie maailmatasemel õhtujuhtideks olid Sass (Aleksander Leetmaa) ja Sonn (Markus Sonn).

Täname ka oma sponsoreid kelleks olid Janeline ja Petrone Print.

Tekst: Alice Juliette Uusna

Fotod: Reimo Kariler