Royal Tälent Nait

Loomise kuupäev 01.12.2022

Imelisel esimese detsembri õhtul säras kultuurimaja saal tuledest ning tooliread ootasid tulevasele üritusele kaasaelajaid. Klaveri peal ootas oma uut omanikku reliikvia- puidust kitarr, mida antakse Royal Tälent Naiti rahvalemmikule. Enne üritust käisid veel viimased heli- ja valgusproovid, et tulevased etteasted ikka imelised välja kukuksid. Kui kell lõi seitse, oli publik valmis, kohtunikud platsis ja õukonnale pühendatud Royal Tälent Nait võis alata.

Meile teada tuntud humoorikad õhtujuhid Henry ja Sonn saabusid lavale vägava rave’i saatel ning pani rahva ärevuse veelgi rohkem keema. Õhtu jooksul oli laval näha palju erinevaid andekaid pürkslasi, kes oma kõige võluvamaid oskusi näitama tulid. Oli palju tantsu ja laulu ning lausa näidendi tükike lavastati meie õukonna rõõmuks. Publiku tõstis toolidelt püsti kaks menukat Noarootsi Gümnaasiumi koolibändi Kümpa bänd (kes küll enam pole kümnendikud, vaid üheteistkümnendikud) ja laineid lööv V.Ä.I.N.O. Kui kõik ametlikud esinejad olid oma etteaste teinud, lendasid saali pimedusest lavale meie kallid õpetajad, kes tegid õpilaste üllatuseks vahva kantri tantsukava. Publik lausa jumaldas neid. Peale üllatuskülalisi saadeti kohtunikud raskeid otsuseid langetama. Läbi Stuudiumi toimus ka rahvahääletus.

Paus peetud, muljed vahetatud, kutsuti rahvas tagasi saali, et teada saada, kes need kõige kõige talendikamad noored on. Jagati lisaauhindu ning esimesi kolme kohta. Kohtunike otsusel anti kolmas koht šarmikatele Andero ja Saskia tantsugrupi tantsijatele, kes esitasid laval jõululembelise tantsunumbri. Väärika teise koha sai Eduard, kes oma kitarri ja laulukesega sulatas tee kohtunike südametesse. Esimese koha ja rahvalemmiku võitis sel aastal imekombel üks ja see sama esitus. Selleks oli Ü9 tüdrukute poolt esitatud loo “Bon bon chocolat” tantsukoreograafia, mis lõi ruumisviibijad pahviks ning pani publikut tahtmatult ahhetama. Tollel õhtul teatati ka uue õukonnaliikme, kaffe flicka konkurssi võitja, kelleks sai meie armas T-klassi üheteistkümnendik Vanessa.

Kokkuvõttes oli õhtu korda läinud ning õukonnale sai taas ettenäidatud meie andekaimad noored. Saalist lahkuti värvikaid emotsioone jagades ning suunduti ühikatesse tube koristama nagu neljapäevadel ikka tavaks on. Esitlused on nähtavad ka kooli Youtube’i lehel.

Tekst: Marie Suur

Fotod: Kristina Kivi, Katrin Karm