Eesti Kirjanduse nädal

Loomise kuupäev 02.02.2023

30. jaanuar – 2. veebruar - eesti kirjanduse nädal

„Kirjandust – iseäranis omakeelset – lugedes avardub ka enese mõtlemine, maailmataju, teise mõistmine ning enda tundmine. Nii õpime end täpsemalt ja peenetundelisemalt väljendama, areneb just meile omane stiil ja isikupära.“ Nii kõneles president Alar Karis eesti kirjanduse päeval pidulikul lipuheiskamisel Tallinnas.

Meiegi tegime kummarduse A. H. Tammsaarele ja eesti kirjandusele, korraldades teemanädala gümnasistidele ja Noarootsi Kooli 9. klassile.

Esmaspäeval sai teadmisi juurde veebiviktoriinil osaledes, teisipäeval korraldasid eesti keele õpetajad võistkondliku välkturniiri eesti kirjanduse tüvitekstide autorite tundmise kohta. Auhinna sai iga klassi parim võistkond, kuid parimad teadmised selles vallas olid 11. ja 10. klasside võidugruppidel.

Kolmapäeval valmisid plakatid „5 tsitaati 5 eesti kirjanikult“. Väga häid töid oli kõigil osalenud klassidel, kuid eriti arvukalt tuli kauneid ja südamega tehtud töid 9. ja 12.V klassilt.

Neljapäevasel lõpuüritusel sai publik osa väikesest kirjanduslikust võistlusmängust, millest väljus võitjana 11.T klassi õpilane Kärt Hõbe. Talle oli viimasena jäänud vastaseks 12. T klassi Kertu Laansalu. Väga tublid olid kõik, kes mängus klasside esindajatena end kooli ees proovile panid.

Kõigile kirjandusnädalal osalejatele jagus magusaid auhindu, õpilased esitasid kirjanike mõtteteri, mis nad olid välja valinud. Ka teatasid klassivanemad, mis on nende klassi arvates parimad eesti autorite ilukirjandusteosed.

Armastagem ja tundkem eestlastena oma kirjandust, sest see on osa meie kultuurist ja identiteedist.

Tekst: Tiia Kessel

Fotod: Kristina Kivi